Unesco Dünya Mirasları İtalya

İtalya’da UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiş yerler. İtalya Unesco Dünya Mirasları listesi yer alıyor.

İtalya

Cinque Terre

İtalya’nın Ligurya bölgesinde La Spezia şehrinin batısında yer alan Cinque Terre, 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

İtalya

Kolezyum

İtalya’nın Roma şehrinde yer alan Kolezyum, 1980 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Torre Annunziata

İtalya’nın Campania bölgesi Napoli şehri yakınlarında yer alan Torre Annunziata, 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Herculaneum Antik Kenti

İtalya’nın Campania bölgesinde Napoli şehri yakınlarında yer alan Herculaneum Antik Kenti, 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Pompei Antik Kenti

İtalya’nın Campania bölgesinde Napoli kenti yakınlarında yer alan Pompei Antik Kenti, 1997 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Valcamonica Kaya Çizimleri

İtalya’nın Brescia ilinde yer alan Valcamonica Kaya Çizimleri, 1979 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Floransa Tarihi Merkezi

İtalya’nın Floransa ilinin tarihi bölgesi olan Floransa Tarihi Merkezi, 1982 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Castel del Monte

İtalya’nın Apulia bölgesindeki Andria’daki bir tepede yer alan Castel del Monte, 1996 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Piazza del Duomo

İtalya’ın Toskana şehrinde yer alan Piazza del Duomo, 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

İtalya

Roma Tarihi Merkezi

İtalya’ın Roma şehrinde yer alan Roma Tarihi Merkezi, 1980 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

CANLI DESTEK