Unesco Dünya Mirasları Peru

Peru’da UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiş yerler. Peru Unesco Dünya Mirasları listesi yer alıyor.

Peru

Arequipa Şehri Tarihi Merkezi

Peru’nun Arequipa Bölgesi’nde yer alan Arequipa Şehri Tarihi Merkezi, 2000 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

Peru

Manu Milli Parkı

Peru’nun Madre de Dios ve Paucartambo bölgeleri arasında yer alan Manu Milli Parkı, 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

Peru

Kutsal Şehir: Caral Supe

Peru’nun Barranca ilinde (Lima’nın 200 km kuzeyinde) yer alan Kutsal Şehir: Caral Supe, 2009 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

Peru

Nazca Çizgileri

Peru’da Nazca Çölü’nde yer alan Nazca Çizgileri, 1994 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir.

Peru

Rio Abiseo Milli Parkı

Peru’nun San Martin bölümünde yer alan Rio Abiseo Milli Parkı, 1992 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

Peru

Lima Tarihi Merkezi

Peru’nun başkenti Lima’da yer alan Lima Tarihi Merkezi, 1991 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

Peru

Chan Chan Arkeolojik Bölgesi

Peru’nun Trujillo şehrinde yer alan Chan Chan Arkeolojik Bölgesi, 1986 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

Peru

Machu Picchu Tarihi Kutsal Alanı

Peru’nun And Dağları Urubamba Vadisi üzerinde yer alan Machu Picchu Tarihi Kutsal Alanı, 1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

Peru

Cuzco Şehri

Peru’nun And Dağları platosunda yer alan Cuzco Şehri, 1983 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilmiştir.

CANLI DESTEK